Tabela kalorii słodyczy i przekąsek

Kalorie, cukry i tłuszcz w czekoladzie, ciastach, ciastkach, lodach, chipsach i innych przekąskach - w 100 g i w typowym kawałku.

Tabela kalorii słodyczy i przekąsek: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Biała czekolada5395,95932,10,2
Budyń waniliowy na mleku1132,818,82,90,1
Chipsy ziemniaczane solone5326,450,7343,1
Cukier biały387010000
Czekolada deserowa5464,954,231,37
Czekolada gorzka 70-85%5987,83542,610,9
Czekolada mleczna5357,75629,73,4
Drożdżówka z serem3607,142,518,31,2
Dżem2780,467,80,11,1
Dżem niskosłodzony151036,10,11,5
Galaretka owocowa621,214,200
Herbatniki4466,97313,81,1
Krem czekoladowo-orzechowy5415,456,829,75,4
Lody waniliowe2073,522,9110,7
Miód3040,382,200,2
Paluszki słone38410772,93,4
Pączek z nadzieniem3405,938,118,70,9
Piernik3563,949,216,4-
Popcorn bez tłuszczu38712,963,34,514,5
Popcorn z mikrofalówki5837,33743,68,1
Szarlotka2371,932,4111,6
Wafelek w czekoladzie5263,562,627,63,4
Wafelki z kremem5023,86923,21,6

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Galaretka owocowa 62 kcal
  2. Budyń waniliowy na mleku 113 kcal
  3. Dżem niskosłodzony 151 kcal
  4. Lody waniliowe 207 kcal
  5. Szarlotka 237 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Popcorn bez tłuszczu 12,9 g
  2. Paluszki słone 10 g
  3. Czekolada gorzka 70-85% 7,8 g
  4. Czekolada mleczna 7,7 g
  5. Popcorn z mikrofalówki 7,3 g

Dobrze wiedzieć

Słodycze i słone przekąski łączą zwykle cukier albo skrobię z tłuszczem, dlatego mają dużo kalorii w małej objętości. Nie trzeba ich skreślać - wystarczy wliczyć je w dzień i jeść z talerzyka, a nie z paczki. Kawałek ciasta czy kostkę czekolady łatwiej policzyć niż „trochę” zjedzone w biegu.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.