Tabela kalorii orzechów, nasion i pestek

Kalorie, białko, tłuszcz i błonnik w orzechach, nasionach, pestkach i masłach orzechowych - w 100 g, w garści i w łyżce.

Tabela kalorii orzechów, nasion i pestek: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Masło orzechowe59822,217,351,45
Migdały57921,29,149,912,5
Nasiona chia48616,57,730,734,4
Orzechy laskowe62815760,89,7
Orzechy nerkowca55318,226,943,93,3
Orzechy włoskie65415,2765,26,7
Orzeszki ziemne prażone niesolone58724,412,949,78,4
Orzeszki ziemne prażone solone58724,412,949,78,4
Pestki dyni55930,24,749,16
Pistacje prażone solone56921,117,345,810,3
Siemię lniane53418,31,642,227,3
Słonecznik łuskany58420,811,451,58,6

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Nasiona chia 486 kcal
  2. Siemię lniane 534 kcal
  3. Orzechy nerkowca 553 kcal
  4. Pestki dyni 559 kcal
  5. Pistacje prażone solone 569 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Pestki dyni 30,2 g
  2. Orzeszki ziemne prażone niesolone 24,4 g
  3. Orzeszki ziemne prażone solone 24,4 g
  4. Masło orzechowe 22,2 g
  5. Migdały 21,2 g

Dobrze wiedzieć

Orzechy i nasiona to w większości tłuszcz, więc mają kilkaset kalorii w 100 g - garść potrafi mieć tyle energii co mały posiłek. Dlatego tak dobrze sprawdza się odmierzanie porcji zamiast jedzenia prosto z opakowania. Prażenie na sucho prawie nie zmienia kalorii, orzeszki smażone w oleju mają ich trochę więcej, a solone - sporo soli.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.