Tabela kalorii dań i fast foodów

Kalorie, białko, tłuszcz i sól w pizzy, burgerach, frytkach, daniach gotowych, naleśnikach i zupach - w 100 g i w typowej porcji.

Tabela kalorii dań i fast foodów: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Cheeseburger27013,523,612,91,9
Frytki smażone3123,437,614,73,8
Frytki z piekarnika1722,726,15,22,6
Gofry2917,932,914,1-
Grochówka774,69,51,71,7
Hamburger26313,327,810,21,8
Hot dog24710,618,414,8-
Lasagne18510,89,910,71,5
Nuggetsy z kurczaka30715,91420,40,9
Pierogi ruskie1955,328,76,10,9
Pizza margherita26611,4319,72,3
Pizza pepperoni28211,729,711,92,3
Placki ziemniaczane2686,124,514,83,3
Rosół362,53,51,20
Spaghetti bolognese1215,814,83,61,6
Zupa pomidorowa z makaronem561,87,81,70,6
Zupa pomidorowa z ryżem470,87,81,10,7

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Rosół 36 kcal
  2. Zupa pomidorowa z ryżem 47 kcal
  3. Zupa pomidorowa z makaronem 56 kcal
  4. Grochówka 77 kcal
  5. Spaghetti bolognese 121 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Nuggetsy z kurczaka 15,9 g
  2. Cheeseburger 13,5 g
  3. Hamburger 13,3 g
  4. Pizza pepperoni 11,7 g
  5. Pizza margherita 11,4 g

Dobrze wiedzieć

Wartości dań to średnie dla typowych przepisów - konkretna porcja z restauracji albo domu może mieć więcej lub mniej, zależnie od ilości tłuszczu, sera i sosu. Traktuj je jako punkt odniesienia. Gdy jesz coś mniej typowego, szybciej i dokładniej będzie zrobić zdjęcie talerza w aplikacji, niż szukać najbliższego odpowiednika.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.