Tabela kalorii napojów

Kalorie i cukry w sokach, napojach gazowanych, kawie, herbacie, napojach roślinnych i alkoholu - w 100 g (ok. 100 ml), w szklance, puszce i kieliszku.

Tabela kalorii napojów: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Cola42010,40,30
Cola bez cukru20,10,300
Espresso90,11,70,20
Herbata czarna100,300
Kawa czarna10,1000
Piwo jasne430,53,600
Sok jabłkowy460,111,10,10,2
Sok pomarańczowy490,711,20,10,3
Wino białe820,12,600
Wino czerwone850,12,600
Wódka2310000

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Herbata czarna 1 kcal
  2. Kawa czarna 1 kcal
  3. Cola bez cukru 2 kcal
  4. Espresso 9 kcal
  5. Cola 42 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Sok pomarańczowy 0,7 g
  2. Piwo jasne 0,5 g
  3. Cola bez cukru 0,1 g
  4. Espresso 0,1 g
  5. Kawa czarna 0,1 g

Dobrze wiedzieć

Kalorie z napojów łatwo przeoczyć, bo nie sycą tak jak jedzenie: szklanka soku pomarańczowego to cukry z mniej więcej dwóch pomarańczy, ale bez ich błonnika. W alkoholu kalorie pochodzą głównie z samego alkoholu, dlatego czysta wódka ma ich dużo, mimo zera cukru. Woda, czarna kawa i herbata bez dodatków mają kalorii tyle co nic.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.