Tabela kalorii mięsa i wędlin

Kalorie, białko i tłuszcz w drobiu, wołowinie, wieprzowinie, podrobach i wędlinach. Mięso surowe i pieczone ma osobne strony, bo po obróbce traci wodę.

Tabela kalorii mięsa i wędlin: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Boczek surowy5189,30530
Boczek wędzony41712,61,339,70
Filet z uda kurczaka pieczony17924,808,20
Filet z uda kurczaka surowy12119,704,10
Karkówka surowa18617,4012,40
Kiełbasa wędzona30112,1226,60
Mięso mielone wieprzowe surowe26316,9021,20
Mięso mielone wołowe surowe21518,60150
Parówki wieprzowe26912,80,223,70,1
Pasztet31914,21,5280
Pierś z indyka surowa11423,302,30
Pierś z kurczaka gotowana15129030
Pierś z kurczaka grillowana15130,503,20
Pierś z kurczaka pieczona1653103,60
Pierś z kurczaka surowa12022,502,60
Podudzie z kurczaka pieczone ze skórą19123,4010,20
Schab pieczony19226,508,80
Schab surowy15521,606,90
Skrzydełka z kurczaka pieczone25423,8016,90
Szynka wieprzowa gotowana10016,90,63,40
Żeberka wieprzowe pieczone36120,9030,90

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Dobrze wiedzieć

Pieczone i smażone mięso traci wodę, więc 100 g po obróbce ma więcej kalorii i białka niż 100 g surowego - choć cały kawałek kalorii nie przybywa. Ważąc przed gotowaniem, korzystaj z wartości dla mięsa surowego. Między kawałkami największą różnicę robi tłuszcz: chuda pierś i tłusty boczek dzieli kilkukrotna różnica kalorii.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.