Tabela kalorii pieczywa

Kalorie, białko, węglowodany i błonnik w chlebie, bułkach, tortillach i innym pieczywie - w 100 g, w kromce i w sztuce.

Tabela kalorii pieczywa: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Bułka pszenna2939,950,44,32,3
Chleb pełnoziarnisty25212,536,73,56
Chleb pszenny2668,946,73,32,7
Chleb wieloziarnisty26513,435,94,27,4
Chleb żytni2598,542,53,35,8
Croissant4068,243,2212,6
Grahamka2668,743,64,77,5
Pieczywo chrupkie żytnie3667,965,71,316,5
Tortilla pszenna297846,97,62,4

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Chleb pełnoziarnisty 252 kcal
  2. Chleb żytni 259 kcal
  3. Chleb wieloziarnisty 265 kcal
  4. Chleb pszenny 266 kcal
  5. Grahamka 266 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Chleb wieloziarnisty 13,4 g
  2. Chleb pełnoziarnisty 12,5 g
  3. Bułka pszenna 9,9 g
  4. Chleb pszenny 8,9 g
  5. Grahamka 8,7 g

Dobrze wiedzieć

Chleby pszenne, żytnie i pełnoziarniste mają w 100 g podobną liczbę kalorii - różnią się głównie błonnikiem i tym, jak długo sycą. Na kaloryczność kanapki bardziej niż rodzaj chleba wpływają grubość kromek i to, co na nich ląduje. Wyraźnie więcej kalorii ma pieczywo z dużą ilością masła w cieście, jak croissant.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.