Tabela kalorii roślin strączkowych

Kalorie, białko, węglowodany i błonnik w soczewicy, ciecierzycy, fasoli, grochu, soi i tofu. Przy nasionach suchych i ugotowanych znajdziesz typowe porcje i kalkulator gramów.

Tabela kalorii roślin strączkowych: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Bób surowy725,67,50,64,2
Bób ugotowany624,86,50,53,6
Ciecierzyca sucha37820,550,8612,2
Ciecierzyca ugotowana1648,919,82,67,6
Ciecierzyca z puszki1397,116,12,86,4
Fasola czerwona sucha33722,546,11,115,2
Fasola czerwona ugotowana1278,715,40,57,4
Fasola czerwona z puszki1248161,15,5
Soczewica czerwona sucha35823,952,32,210,8
Tofu naturalne14417,30,58,72,3

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Bób ugotowany 62 kcal
  2. Bób surowy 72 kcal
  3. Fasola czerwona z puszki 124 kcal
  4. Fasola czerwona ugotowana 127 kcal
  5. Ciecierzyca z puszki 139 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Soczewica czerwona sucha 23,9 g
  2. Fasola czerwona sucha 22,5 g
  3. Ciecierzyca sucha 20,5 g
  4. Tofu naturalne 17,3 g
  5. Ciecierzyca ugotowana 8,9 g

Dobrze wiedzieć

Strączki podaje się w dwóch formach, które bardzo różnią się kalorycznością w 100 g: suche nasiona po ugotowaniu chłoną wodę i ważą mniej więcej dwa i pół raza więcej. Licz więc tę formę, którą ważysz - suchą przed gotowaniem albo ugotowaną na talerzu.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.