Tabela kalorii warzyw

Kalorie, białko, węglowodany i błonnik w 100 g warzyw surowych, gotowanych i kiszonych. Przy każdym warzywie są typowe porcje i kalkulator gramów.

Tabela kalorii warzyw: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Batat pieczony90217,40,23,3
Batat surowy861,617,10,13
Brokuł342,840,42,6
Cebula401,17,60,11,7
Cukinia171,22,10,31
Kalafior251,930,32
Kapusta kiszona190,91,40,12,9
Kukurydza gotowana963,418,61,52,4
Kukurydza konserwowa672,312,31,22
Marchewka410,96,80,22,8
Ogórek150,73,10,10,5
Ogórek kiszony110,31,10,21,2
Papryka czerwona3113,90,32,1
Pieczarki223,12,30,31
Pomidor180,92,70,21,2
Pomidory suszone25814,143,5312,3
Pomidory suszone w oleju2135,117,514,15,8
Pomidory z puszki160,81,60,31,9
Szpinak232,91,40,42,2
Ziemniaki gotowane861,718,20,11,8
Ziemniaki surowe772,115,40,12,1

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Ogórek kiszony 11 kcal
  2. Ogórek 15 kcal
  3. Pomidory z puszki 16 kcal
  4. Cukinia 17 kcal
  5. Pomidor 18 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Pomidory suszone 14,1 g
  2. Pomidory suszone w oleju 5,1 g
  3. Kukurydza gotowana 3,4 g
  4. Pieczarki 3,1 g
  5. Szpinak 2,9 g

Dobrze wiedzieć

Większość warzyw ma tak mało kalorii, że trudno nimi przekroczyć dzienny cel - kalorie podbijają dopiero dodatki: olej, masło, majonez i sosy. Więcej energii mają warzywa skrobiowe, czyli ziemniaki, bataty, kukurydza i groszek. Gotowanie samo w sobie prawie nie zmienia kalorii, zmienia za to wagę porcji.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.