Tabela kalorii owoców

Kalorie, białko, węglowodany, cukry i błonnik w 100 g owoców świeżych i suszonych. Przy każdym owocu znajdziesz wagę typowej sztuki i kalkulator gramów.

Tabela kalorii owoców: kalorie, białko, węglowodany, tłuszcz i błonnik w 100 g
Ananas500,511,70,11,4
Arbuz300,67,20,20,4
Awokado16021,814,76,7
Banan891,120,20,32,6
Borówki amerykańskie570,712,10,32,4
Brzoskwinia390,980,31,5
Cytryna291,16,50,32,8
Czereśnie631,113,90,22,1
Daktyle suszone2822,5670,48
Gruszka570,412,10,13,1
Jabłko520,311,40,22,4
Kiwi611,111,70,53
Maliny521,25,40,76,5
Mandarynka530,811,50,31,8
Mango600,813,40,41,6
Pomarańcza470,99,40,12,4
Rodzynki2993,175,50,53,7
Śliwki460,7100,31,4
Śliwki suszone2402,256,80,47,1
Truskawki320,75,70,32
Winogrona690,717,20,20,9

Wartości w 100 g produktu. B - białko, W - węglowodany (bez błonnika), T - tłuszcz, w gramach. Kliknij nagłówek, żeby posortować.

Najmniej kalorii w 100 g

  1. Cytryna 29 kcal
  2. Arbuz 30 kcal
  3. Truskawki 32 kcal
  4. Brzoskwinia 39 kcal
  5. Śliwki 46 kcal

Najwięcej białka w 100 g

  1. Rodzynki 3,1 g
  2. Daktyle suszone 2,5 g
  3. Śliwki suszone 2,2 g
  4. Awokado 2 g
  5. Maliny 1,2 g

Dobrze wiedzieć

Świeże owoce to w większości woda, dlatego zwykle mają mało kalorii w 100 g. Suszone straciły wodę, więc w tej samej wadze mają kilka razy więcej kalorii i cukrów - garść suszonych owoców łatwo przeoczyć w bilansie dnia. Wyjątkiem wśród świeżych jest awokado, które zawdzięcza kalorie tłuszczom.

Dane: USDA FoodData Central (SR28), polskie nazwy i porcje: redakcja EatSee. Wartości są przybliżone i mają charakter informacyjny. Jak przygotowujemy tabelę kalorii.